Tuzla Üniversitesi

Tuzla Üniversitesi

Bosna Hersek’te yer alan en başarılı üniversiteler arasında yer alan Tuzla üniversitesi bugüne kadar birçok Türk öğrenci mezun etmiş ve iş hayatına..

Tuzla Üniversitesi

Bosna Hersek in güzel kentlerinden biri olan Tuzla, aynı zamanda önemli eğitim kurumlarından biri olan Tuzla Üniversitesine ev sahipliği yapmaktadır. Tuzla Üniversitesi kentin en önemli yüksek eğitim kurumu olmakla birlikte, aynı zamanda, ülkenin da sayılı üniversiteleri arasındadır. Kurum, 1958 yılında eğitim hayatına başlamıştır. Eski Yugoslavya zamanından kalma, temelleri sağlam ve köklü bir yapıdır.

Tuzla Üniversitesi ülkenin diğer yüksek öğrenim kurumları gibi, AB üniversite kriterleri olan Bologna kriterlerine uygun şekilde eğitim vermektedir. Bu doğrultuda, öğrencilere mezun olduklarında Europass mavi diplomaları verilmektedir. Bu diploma AB ülkelerinde de tanınan ve çalışma imkanı yaratan, sadece 1. Derecede kalitede olan üniversiteler tarafından verilmektedir. Ayrıca diploma Türkiye tarafından tanınmaktadır.

Tuzla Üniversitesi Hakkında Genel Bilgiler:

Tuzla Üniversitesi Türk öğrencilere kapılarını açmaktadır. Yabancı öğrenci kabulleri de bulunmaktadır okul idaresi tarafından. Kampus geniş bir alana yayılmış olup, öğrenciler sosyal anlamda da sanatsal anlamda kendilerini ifade etme şansını yakalamaktadır. Kayıt süreleri, kayıt şartları, harç detayları, eğitim ve okulun özelliklerini Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak öğrenci danışmanlarımızdan her zaman en doğru şekilde öğrenebilirsiniz.

Okulun bölümleri şöyledir: Gençlerimizin de oldukça ilgisini çeken dramatik sanatlar fakültesinde, oyunculuk bölümünde eğitim verilmektedir. İktisat fakültesi bünyesinde, pazarlama, bankacılık ve sigortacılık, ekonomi, işletme, muhasebe gibi bölümlerde eğitim verilmektedir.

Fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümü de ilgi çekmektedir. Çünkü mezun oldukça sonra öğrenciler için geniş çalışma alanları bulunmaktadır. Elektrik mühendisliği fakültesi, elektrik enerjisi, bilgisayar bilimleri de güncel bölümlerdir. Okulun dil ve edebiyat bölümleri de gelişmiştir. Boşnak dili ve edebiyatı, İngiliz dili ve edebiyatı, Alman dili ve edebiyatı, tarih bölümü, Türk dili ve edebiyatı gibi bölümler Türk öğrencilerimizin de ilgisini çekmektedir.

Hukuk fakültesi, tıp fakültesi, maden mühendisliği bölümü, kimya mühendisliği ve gıda teknolojileri bölümü, matematik bilimleri öğretmenlik fakülteleri gibi bölümleri de inceleyebilir ve tercih edebilirsiniz.

Tuzla, ülkenin diğer şehirleri gibi, hem modern, hem de tarihi özellikleri bir arada bulunduran, doğal güzellikler içinde bir kenttir. Binalaşma fazla değildir ve son derece kontrollü şekilde şehir gelişmektedir. Yani insanlara nefes aldıran bir şehirdir Tuzla. Üniversite yaşamı da modern ve az öğrencilerden oluşan sınıflarda, öğrencilerin interaktif olarak katılımları ile yapılmaktadır. İsterseniz mezuniyetten sonra yüksek lisans ve doktora imkanları için de kurumumuza danışabilirsiniz.

Tuzla Üniversitesi bölümleri sizi geleceğe hazırlayacak, geçerli bir diploma ile yurtdışında çalışma olanaklarını yaratacak özelliklere sahiptir.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!