Bosna Hersek Kaç Üniversite Var ve Listesi

Bosna’da okumak isteyen öğrenciler ilk olarak Bosna Hersek kaç üniversite var ve listesi araştırması yapmalıdır. Çünkü bu ülke üniversite eğitimi bakımından Avrupa’nın önde gelen ülkelerinden biridir. İçerisinde genel olarak devlet üniversiteleri bulunsa da bu üniversitelerin eğitim kalitesi, Türkiye’deki vakıf üniversitelerine eşdeğer olmaktadır. Ama harçlarına baktığınız zaman Türkiye’deki devlet üniversitelerini anımsatmaktadır. Bu nedenle bu üniversitelerde eğitim almak gelecek için atılmış en önemli adımlardan biridir.

  • Zenica Üniversitesi
  • Tuzla Üniversitesi
  • Mostar Üniversitesi
  • Uluslararası Travnik Üniversitesi
  • Uluslararası Gorajde Üniversitesi
  • Doğu Saraybosna Üniversitesi

Tüm bu üniversiteler devlet üniversiteleridir ve harçları da 1000 Euro’dan başlayarak 3200 Euro’ya kadar çıkabilmektedir. Hem bölüme hem de üniversiteye göre bu rakam değişebiliyor. Bunun yanında Uluslararası Travnik Üniversitesinin eğitim diline baktığınız zaman karşınıza Türkçe çıkıyor. Bu da eğitim için hazırlık sınıfında okumanıza gerek olmadığını gösteriyor. Diğer üniversitelerin sunmuş olduğu eğitim dili ise Boşnakça oluyor. Bu dili öğrenmek için ise hazırlık sınıfı okumanız gerek. Bu aşamada yıllık olarak 2500 Euro ödemeniz gerekiyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak hem hazırlık sınıfları adına hem de üniversiteler ve bölümleri adına sizleri bilgilendirmekteyiz. Eğer ki isterseniz, yurtdışında okumaya hazırsanız kayıt işlemlerini de yaptırmaktayız. Bosna Hersek kaç üniversite var ve listesi konusunda sizlere detaylı bir profil hazırlamakta ve sunmaktayız.

Bu üniversitelerin her birinin iyi olduğu alan farklı olabiliyor. Mesela mühendislik ve mimarlık fakültelerinde en iyi eğitimi sağlayan üniversite Uluslararası Tranvik Üniversitesidir. Ama tıp alanında eğitim almak istiyorsanız bunun için Tuzla Üniversitesi ve Saraybosna Devlet üniversitesi en kaliteli eğitimi sunmaktadır. Her şekilde bu okullar hakkında araştırma yapacaksanız karşınıza Boşnakça yazılar çıkacak ve dolayısı ile de hiçbir şey anlamayacaksınız. Gelin, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimizde geleceğinizi birlikte planlayalım. Bizlere hayallerinizi anlatın, biz de bu hayalleri gerçek yapalım. Öncelikle Bosna Hersek kaç üniversite var ve listesi ve okulların kapsamlı bir şekilde araştırmalarını önünüze sereceğiniz ve sizler de bir seçim yapacaksınız.

Üniversitenin Haritası

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

WhatsApp ya da Messenger üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!