Bosna Hersek Üniversite Maliyetleri

Bosna Hersek üniversite maliyetleri veya benzeri konular hakkında bizlerden sık sık bilgiler alan öğrenciler bu bilgiler ile adımlarını çok daha doğru..

Bosna Hersek Üniversite Maliyetleri

Üniversite okumak elbette ki oldukça maliyetlidir ama Bosna Hersek Üniversite maliyetleri sizlere oldukça uygun gelecektir. Çünkü yurtdışında eğitim denildiğinde akla çok uçuk rakamlar gelebiliyor. Söz konusu Bosna olduğunda ise o kadar yüksek miktarları görmeyeceğinizden emin olabilirsiniz. Bosna’daki üniversiteleri tanımlamamızı isterseniz sizlere şu tanımı yapabiliriz: Türkiye’deki bir vakıf üniversitesi kadar kaliteli, Türkiye’deki bir devlet üniversitesi kadar ucuz. Bu yüzden Bosna her yıl binlerce öğrenciyi bünyesine katmaktadır. Eğer ki bu üniversitelerde eğitim almak istiyorsanız o zaman hem üniversite ücretleri hem de yaşam ücretleri çok önemli bir konu olarak karşınıza çıkıyor.

İlk olarak üniversite fiyatlarına değinelim. Zaten Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimizi ziyaret ettiğiniz zaman tüm bu bilgileri sizlere sunmaktayız. Bosna çapındaki üniversitelere baktığınız zaman 1000 Euro’dan başlayan fiyatları görebiliyorsunuz. Bu fiyatlar 3200 Euro’ya kadar çıkabiliyor. Bu fiyatlar tabi ki de yıllık olarak sunuluyor. Öncelikle Uluslararası Travnik Üniversitesinde eğitim görecekseniz hazırlık eğitimi almanıza gerek kalmaz. Bir hazırlık eğitimi yıllık olarak 2500 Euro olarak karşınıza çıkıyor. Ama Uluslararası Travnik Üniversitesinde eğitim dili Türkçe olarak kabul edilmektedir. Hukuk 2000 Euro, diğer mühendislik ve mimarlık bölümleri ise 2500 Euro değerindedir. Bunun yanında diğer üniversitelerde tıp bölümü 2000 Euro ile 2500 Euro arasında değişmektedir. Anlayacağınız üzere Bosna Hersek Üniversite maliyetleri oldukça uygundur ve aile bütçesini de sarsmayacaktır.

Eğer ki buradaki konaklama tutarlarını merak ediyorsanız ilk olarak küçük bir ev tuttuğunuzu düşünün. Bu evin kirası 50 Euro’dan başlayacaktır. Eğer müstakil bir ev tercih etmek istiyorsanız bunun için 200 Euro ödemeniz gerek. Bu fiyatlar Türkiye’de başka bir şehirde okuyacak öğrencilerin ödemiş olduğu tutarlardan azdır. Bu nedenle Bosna’nın ekonomik bir tercih olduğunu söylemek mümkündür. Bu aşamada tüm planlamaları Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak biz yapıyor ve sizlere bir gider tablosu çıkarıyoruz. Bu sayede maliyet hesabı yapmak sizler için de bir o kadar kolay oluyor. Bosna Hersek Üniversite maliyetleri bütçeleri zorlamadığı için pek çok öğrenci tercihini Bosna Hersek’ten yana yapmaktadır.

#bosnaherseküniversitemaliyetleri

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!