Bosna Hersek Üniversiteleri Yıllık Ücretleri

Yurtdışında, özellikle de Bosna’da okumak istiyorsanız aile bütçeniz için Bosna Hersek Üniversiteleri yıllık ücretleri önemli bir detay olacaktır. Türkiye’de vakıf üniversitelerinde okumak çok pahalıdır. Ama eğitimleri her zaman kalitelidir. Devlet üniversitelerinde ise imkan yetersizliğinden dolayı uygulamaya yönelik bir hizmet verilmemektedir. Bosna’da okurken devlet üniversitesi kadar harç öder vakıf üniversitelerindeki gibi kaliteli bir eğitim alırsınız. Türk öğrencilerin bu ülkeyi eğitim için seçmelerindeki en önemli etkenlerden biri budur. Bir diğeri ise sınavsız öğrenci kabul edilmesidir. İstediğiniz bir bölümü okumak için sınava girmeniz ve belirli bir yüzdelik içerisinde bulunmanız gerekmiyor. Sadece harcı yatırarak istediğiniz bölümde eğitim alma hakkını elde edebiliyorsunuz.

İlk olarak Bosna’da pek çok devlet üniversitesi var ve bu üniversitelerin harçları da 1000 Euro’dan başlamaktadır. En yüksek eğitim ücreti ise yıllık 3200 Euro olarak karşınıza çıkıyor. Boşnakça bir bölümde okumanız gerekiyorsa o zaman 2500 Euro yıllık harç karşınıza çıkıyor. Uluslararası Travnik Üniversitesinde Türkçe Destekli Eğitim alabiliyorsunuz. Bu üniversitede hazırlık eğitimi yok. Mimarlık ve mühendislikler için 2500 Euro yıllık harç ile hukuk için 2000 Euro yıllık harç karşınıza çıkıyor. Bosna Hersek Üniversiteleri yıllık ücretleri her zaman bu kadar uygundur. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak eğitim hayatınız boyunca ödemeniz gereken tutarı hesaplıyor ve sizlere bildiriyoruz. Sizler de bütçenize uyup uymayacağını net bir şekilde görebiliyorsunuz.

Bosna’da yaşam standartları yüksek ama maddiyat olarak her şey ucuzdur. Buna ev kiraları da dahildir. Yurt sistemi olmadığı için öğrenciler müstakil evlerde ya da dairelerde kalmaktadır. 50 Euro ile 200 Euro arasındaki kiralar sayesinde kolay bir şekilde konaklama sorununu çözebiliyorsunuz. Bizler de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bu aşamada siz daha Bosna’ya gitmeden evinizi tutuyoruz. Sizlere yol göstererek eğitim hayatınızın kolaylaşmasını sağlıyoruz. Diplomada da denklik sağlayan bu üniversiteler bünyesinde Avrupa’nın en kaliteli eğitimlerinden birini almanız büyük bir şanstır. Bu yüzden de Bosna Hersek Üniversiteleri yıllık ücretleri araştırmak, her zaman Bosna’nın şartlarını öğrenmek, eğitim kalitesi hakkında bilgi edinmek için bizimle irtibata geçin.

Üniversitenin Konumu