Bosna Hersek Üniversiteleri Tıp

Tıp fakülteleri birçok öğrenci tarafından tercih edilir. Elbette özellikle ülkemizde bu fakültelere giriş yapmak zordur. Bunun için LYS’de ciddi puanlar almak gerekir. Böyle olunca, bu bölüm kazanamayan öğrenciler yurt dışında okuma fırsatlarını da değerlendirir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bu konuda size güzel bir haberimiz var. Hem istediğiniz bölümde okuyabilirsiniz hem de sınav stresinden uzak kalabilirsiniz. Bosna Hersek Üniversiteleri Tıp fakülteleri konusunda size seçenekler sunar. Biz de mümkün mertebe öğrenci adaylarımızı bu konuda yönlendiriyoruz. Eğer tıp okumak istiyorsanız, bir sınav sisteminin sizi engellemesine izin vermeyin. Yurt dışında okuyabilir ve aynı zamanda donanımlı üniversitelerde eğitim alabilirsiniz.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Bosna’daki üniversiteler ile alakalı yönlendirmeler yapıyoruz. Bosna Hersek Üniversiteleri Tıp bölümünde dil Boşnakçadır. Yani bu dili bilmiyorsanız bir yıl hazırlık okumanız gerekir. Saraybosna Devlet Üniversitesi, 1940’lı yıllardan bu yana var olan, tecrübeli ve donanımlı bir üniversitedir. Yök tanınırlığı vardır. Eylül ayında kayıt kabul eden üniversitede bir yıl hazırlık programı 2500 euro’dur. Lisans ücretleri ise 2000 euro ile 2500 euro arasında değişir. Kırk bine yakın öğrencisi olan bu okulda teknik olanaklar da fazladır. Bu yüzden birçok öğrenci deneyimli hocalardan tıp eğitimini alabilir. Ayrıca Tuzla Üniversitesi’nde de tıp okuma imkanınız vardır. Burada okulları inceleyebilir ve buna göre de kararınızı verebilirsiniz.

Bosna Hersek Üniversiteleri Tıp fakültelerinde eğitim altı yıldır. Hızlı gelişen ülkede, konaklama ve sosyal imkanlar da fazladır. Aylık maksimum 1200 tl ile bir öğrenci rahatça geçinebilir. Bu konuda önemli olan üniversiteye girmek değil, mezun olmaktır. Bu nedenle kendinizi bu bölüm için yeterli hissediyorsanız, başvurularınızı yapmalısınız. Zaten eğitim danışmanlarımız bu konu ile alakalı gerekli detayları paylaşmakta ve öğrenci adaylarımızı yönlendirmektedir. Yani okul seçiminden konaklamaya kadar birçok konuda her zaman yanınızda oluyoruz. Elbette okullarda kontenjan sınırlı olduğu için çabuk hareket etmenizde her zaman fayda vardır. Başvuru zamanlarını takip etmeli ve evraklarınızı da hızlıca hazırlamalısınız. Sadece kayıt değil, aynı zamanda yeni bir hayata başlama durumu söz konusu olduğu için, işlemlerinizi ne kadar kısa zaman içinde halledebilirseniz, sizin için o kadar kardır.

Üniversitenin Konumu