Bosna Hersek'te Yaşam Giderleri

Bosna Hersek’te Yaşam Giderleri

Bilindiği gibi Bosna Hersek’te yaşam giderleri hakkında sürekli olarak araştırmalar yapan öğrenciler elde ettikleri bilgiler ile bu ülkenin eğitim almak..

Bosna Hersek’te Yaşam Giderleri

Bosna Hersek, Türkiye’ye olan coğrafi yakınlığı, Türkiye ile olan sevgi bağı ile öğrencilerin gözdesidir. Kardeş ülke olarak nitelendirilir. Müslüman bir ülke olan Bosna Hersek; öğrencilerimizin eğitim alanında vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.

Halkı son derece sıcakkanlı ve konukseverdir. Öğrencilerimizi sevmekte ve onlar ile yakından ilgilenmektedirler. Öğrenciler ülkede güven ve huzur içerisinde yaşamaktadır. Ailelerin de bu nedenle çocukları için en yüksek oranda tercih ettiği ülke konumundadır.

Bosna Hersek’te yaşam giderleri Türkiye’den gidecek öğrenciler açısından oldukça ekonomiktir. Yurtdışı eğitim kavramının çağrıştırdığı yüksek fiyatlardan millerce uzaktadır. Para birimi Türkçe ifade ile KM’dir. Orijinal olarak Convertible Mark (BAM)olarak bilinmektedir. 1 BAM ortalama 2 TL’dir. Bosna Hersek’te öğrencinin alışık olduğu yaşam standartlarına uygun olarak konaklama olanakları sunulabilmektedir. Konaklama ücretleri en düşük 300 BAM’dan başlamaktadır. Ancak daha uyguna veya daha yüksek fiyatlara elbette konaklama olanakları sağlanabilmektedir. Burada dikkat edilecek konu öğrencinin bütçe ve talebine en uygun evin belirlenmesidir. Bosna Hersek’te kalınacak şehre göre de ev fiyatları yükselebilmekte ya da alçalabilmektedir. Eurostar yurtdışı eğitimin uzman danışmanları Bosna Hersek’te yaşam giderleri ile ilgili olarak detaylı analizleri sizlerle birlikte yapacak ve en doğru noktaya sizleri yönlendireceklerdir.

Bosna Hersek Yaşam Giderleri

Evler genel olarak müstakildir. Ancak başkentte özellikle apartman daireleri çoğunluktadır. Doğalgaz mevcuttur. Öğrenci doğalgazlı ev ya da sobalı ev tercih edebilir. Bütçe burada önemli kriterdir. Bosna Hersek’te ki kış koşulları göz önünde bulundurulursa elbette doğalgazlı ev tercih edilmesi daha uygun olur. Evlerin büyük yüzdesinde faturalar ve internet kiraya dâhildir. Bu da öğrenci için son derece avantajlıdır.

Bosna Hersek’te yaşam giderleri açısından bakıldığında yeme içmek oldukça ucuzdur. Ülke de et ve et ürünleri revaçtadır. Cevabi ve börek restoran menülerinin vazgeçilmezleri arasındadır. Etin kilosu yaklaşık 26 TL’dir. Türkiye’nin neredeyse yarısı fiyatına et tüketme şansınız bulunmaktadır. Ülkenin hemen her yerinde Türk restoranlar bulunmakta ve öğrencilerimizin yoğun olması sebebiyle de her geçen gün bir yenisi açılmaktadır. Dileyen öğrenci Türk yemeklerini de buralarda bulabilmektedir. Bu restoranlar hem sunum hem de kalite açısından son derece üstündürler.

Fast food restoranlar da mevcuttur büyük şehirlerde. Mac Donalds gibi bilinen markalara da özlem çekmeyeceğiniz bir ülkedir. Alışveriş merkezleri mevcuttur. Aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Giyim, ayakkabı ve çanta, kozmetik ürünleri pahalıdır. Bu ürünleri Türkiye’den tedarik etmekte yarar vardır. Sende hemen harekete geç ve düşük bütçe ile dünya kalitesinde bir eğitim alma fırsatına şimdi sahip ol. Tek yapman gereken bizler ile iletişime geçmek.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!